29.12.15

З новорічними святами!

Щиро вітаю всіх гостей мого блогу з новорічними святами!


Років триста тому люди вірили, що, прикрашаючи новорічну ялинку, вони роблять злі сили добрішими. Про злі сили давно забули, але ялинка - як і раніше символ новорічного свята. І дуже хотілося б, щоб прикрашаючи новорічну красуню, злі сили не тільки нашої країни, але і всього світу, схаменулись і стали добрішими. Ну можемо ми хоч раз у рік повірити у чудо?
Новий Рік - одне із найзагадковіших свят,  адже це, мабуть, єдина знаменна подія, що впродовж століть і щорічно відзначається людьми у всіх країнах і на всіх континентах. Тому пропоную вам сьогодні відволектись від науки і поринути в історію та цікаві звичаї святкування Нового року.


*У Гані в новорічну ніч потрібно неодмінно помиритися з усіма, з ким був у сварці, пробачивши усім колишні образи. У той же час на вулицях й у будинках здіймається шаленний галас. Вважається, що треба "викричати" все погане, що сталося в старому році.

* Дід Мороз вітає дітвору вже упродовж 200 років. А живе він у далекій північній Лапландії, звідки й починає раз на рік свою новорічну подорож по світу.

* Перше новорічне привітання надіслав напередодні англієць Генрі Коул. Друг намалював гарну листівку, з якої він віддрукував тисячу примірників і розіслав усім своїм друзям та знайомим, а решту продав.

* На півночі Канади та в Гренландії Новий рік святкують 21 грудня. Це — найкоротший світловий день у Північній півкулі, опісля ніч починає коротшати.

 * В угорців на новорічному столі не буває птиці — курей, гусей, качок тощо. Там вважають, що птицю їсти цього дня не можна — може відлетіти геть твоє щастя.

 * На острові Крит перший, хто в новому році завітає до оселі, приносить із собою великий камінь і промовляє: "Хай золото такої ваги, як цей камінь, перебуває у вашому домі!"

 * Іспанці переконані, що саме в новорічну ніч звідусіль виповзає
 всіляка нечисть, а тому перепинають дороги парканами, влаштовують символічні пастки.

 * У королівстві Бутан усі вірять в гороскопи. їх напередодні Нового року обов'язково складають астрологи. Якщо на якесь число чи місяць припаде несприятливе розміщення зірок, його за наказом короля викреслюють з календаря. Тож одного року тут може випадати аж два січні і жодного вересня.

* У Російській імперії новорічну ялинку запровадив цар Петро І, який старався насаджувати у своїй країні все, що було модним на Заході.




Немає коментарів:

Дописати коментар